Artykuły powiązane

 

 

Dawid Podoła to człowiek o wielu umiejętnościach i pasjach. Jest dj'em, wodzirejem, instruktorem tańca towarzyskiego, absolwentem Akademii Sztuki w Szczecinie o specjalności akordeon. Jak zaczęła się jego przygoda z muzyką i tańcem i skąd pomysł na obsługę muzyczną wesel jako dj/wodzirej z akordeonem?

Jak sam o sobie mówi - muzyka towarzyszyła mu od zawsze. Jako młody człowiek spędzał wolny czas na śledzeniu setów muzyki elektronicznej. Hobby związane z muzyką i tańcem sprawiło, że ukończył studia muzyczne oraz został instruktorem tańca towarzyskiego. Dzisiaj jednym z zajęć jest prowadzenie Akademii Muzyczno- Tanecznej „Bystrzak”. Ale to jedno z wielu zajęć, jakim Dawid Podoła poświęca swój czas. Ale zacznijmy od początku.

Jakie były początki Pana przygody z muzyką?

To przeznaczenie. Ogólnie moja przygoda z muzyką rozpoczęła się już w okresie dzieciństwa. W wieku 4-5 lat chodziłem na prywatne lekcje gry na keyboardzie. Rodzice już wtedy zauważyli u mnie predyspozycje do muzykowania i to „coś”. Starali się rozwijać talent i zapisali mnie na kurs tańca towarzyskiego dla dzieci. Zajęcia sprawiały mi ogromną frajdę i jednocześnie mnie rozwijały, co miało wpływ na moją późniejszą edukacje w Państwowej Szkole Muzycznej w Stargardzie. Los tak chciał, że dostałem się na akordeon, z czego teraz bardzo się cieszę.

Jak pan pogodził to wszystko razem: szkoła, zajęcia, szkolenia, konkursy, turnieje, treningi?

Kosztowało mnie to dużo pracy i wyrzeczeń. Po szkole biegłem z zajęć tanecznych do szkoły muzycznej. Potem do domu odrabiać lekcje, a na koniec dnia - ćwiczenia na akordeonie. Z dzisiejszej perspektywy nie żałuję tego. Uważam, że jak coś się robi z pasją to wyrzeczenia przestają mieć znaczenie.

Mogłoby się wydawać że akordeon jest instrumentem wymarłym, jest raczej passe niż trendy. A jednak, jak Pan twierdzi, jego dźwięk praktycznie zawsze urzeka gości weselnych.

Akordeon bardzo mocno zakorzenił się w polskiej kulturze i tradycji, a ja staram się pokazać go z trochę innej, nowoczesnej i elektronicznej strony.
Gra na akordeonie w połączeniu z naszym tradycjonalizmem, czyli z zamiłowaniem do biesiadowania, do wykonywania przyśpiewek weselnych, w połączeniu z „zumbo tańcami”, a także z autorskimi konkursami - wszystko to sprawia, że goście bardzo chętnie przyłączają się do proponowanych przeze mnie zabaw. Ja z kolei gwarantuję, że każde wesele w moim wykonaniu będzie wyjątkowe i niezapomniane.

Czy chciałby Pan coś przekazać narzeczonym szukającym oprawy muzycznej na swoje przyjęcia weselne?

Dzwońcie, pytajcie o terminy, pakiety i warianty cenowe. Postaram się, żebyśmy znaleźli rozwiązanie najlepsze dla was i waszych gości.

Ciekawostka
Dawid Podoła to także część zespołu Colorado Stars. Zespół nakręcił klip do utworu „Słodka Dorotka”. Wideo jest emitowane na kanałach PoloTV i Disco Polo Music.

Dawid Podoła
tel. 607 561 245
amtbystrzak.pl
Instagram: dj_z_akordeonem_podola
Facebook: dj dawid z akordeonem podola

 

Na zdjęciach Dawid ubrany jest w garnitury Cordano, ul. Piłsudskiego 92/2, Stargard