Artykuły powiązane

 

Trendy ślubne to między innymi rodzaje upięć oraz dodatków do włosów, które ogłaszane są przez światowych stylistów i domy mody jako najmodniejszych w danym sezonie. Od kilku lat mocny akcent stawiany jest na naturalny look, który wbrew pozorom z odświętnym, ślubnym wizerunkiem potrafi iść w zgodnej parze.

Sezon 2020 to kontynuacja pomysłu na naturalność przede wszystkim w kwestii fryzur i upięć ślubnych. Jak to rozumieć i co konkretnie styliści proponują przyszłorocznym pannom młodym? Oto krótkie zestawienie najmodniejszych fryzur i dodatków do włosów dla panien młodych 2020.

Zamysł
Postawienie nacisku na naturalność powoduje, że to panna młoda jest na pierwszym planie – autentyczna i prawdziwa.
W zamyśle kreatorów chodziło o zapewnienie dobrego samopoczucia panny młodej w dniu jej święta, o to, aby nie próbowała być kimś kim na co dzień nie jest, by pozostała sobą w każdej sytuacji, także w dniu ślubu. Pomysł jakże trafiony. Rzekomo jest to trend, którego zapoczątkowanie przypisuje się Meghan Markle.

Ecie, plecie
W 2020 roku warkocze - te klasyczne, ale też luźne - pozostaną w kręgu najmodniejszych ślubnych upięć. Powiewem świeżości będzie zaproponowanie upięcia typu korona. Plecionka z warkocza poprowadzona nad czołem lub też z tyłu głowy może być uzupełnieniem stylu romantic jak i boho.

 

Koński ogon
Czyli kolejne uczesanie na co dzień, które zostaje podniesione do ranki fryzury na wielkie wyjście. Kucyk kucykowi nie równy. W zależności od rodzaju, długości włosów i ogólnego zamysłu styliści mogą zaproponować różne wariacje na temat końskiego ogona. Lejący, natapirowany, gładki, pokarbowany, nisko lub wysoko upięty, ewentualnie zaczynający się na środku głowy – możliwości jest naprawdę sporo.

Falowanie
Delikatne, naturalnie wyglądające fale dedykowane będą przede wszystkim włosom półdługim. W przypadku włosów półdługich takie fryzury nawiążą do klimatu retro, stylu lat dwudziestych i trzydziestych. Takie uczesanie będzie nienachalne i nie będzie rzucać się w oczy. Według stylistów sprawdzi się zarówno przy skromnych kreacjach ślubnych, jak w zestawieniu ze strojnymi sukniami.

Gładko i pod kontrolą
Gładkie, długie włosy spięte nisko na karku stworzą fryzurę à la hiszpański koczek. Takie upięcia będą mogą uzupełnić fascynatory, które w roku 2020 urosną do rozmiarów XXL. Dobrym i modnym pomysłem będzie także pojedynczy, duży kwiat.

Rozpuszczone
Długie, rozpuszczone, gładkie niczym tafla wody włosy to kolejna propozycja dla przyszłorocznych panien młodych. Pasma po bokach zaczesane za uszy i podpięte ozdobnymi spinkami z perłami lub mieniącymi się kryształkami. Taka fryzura będzie stylowa i dość uniwersalna.

Wiatrem czesane
Fryzura, która wygląda na codzienną, a która codzienną nie jest. Myśląc o takim „looku” warto (koniecznie!) skorzystać z pomocy profesjonalnego stylisty fryzur, który będzie wiedział co zrobić, aby uzyskać zamierzony efekt oraz aby uczesanie nie straciło na swojej naturalności w połowie przyjęcia weselnego. Z pewnością w ruch pójdą specjalistyczne preparaty do stylizacji, dzięki którym panna młoda zachowa swój pełen naturalności wygląd przez cały czas. W kwestii dodatków – pełna dowolność. Spinki, opaski, fascynatory, kwiaty. Wszystko się sprawdzi.

Kapelusze
Rzadko wybierane przez panny młode, częściej przez ich mamy. Sezon 2020 po części będzie należał do tych eleganckich nakryć głowy. Co odważniejsze panny młode będą mogły pokusić się o uzupełnienie swojej ślubnej stylizacji o ten kobiecy dodatek.
Jeżeli wasz ślub zaplanowany jest na letnie miesiące kapelusz może okazać się nie dość, że oryginalnym to także niezwykle praktycznym dodatkiem (rondo osłoni waszą twarz przed ewentualnymi promieniami słońca).
Jaka fryzura będzie odpowiednia? Gładka, naturalna, nie przekombinowana. Co ważne – po zdjęciu kapelusza fryzura powinna nadal pozostać w nienagannym stanie. To punkt wyjścia jeżeli chodzi o dobór upięcia do tego niebanalnego dodatku.