Artykuły powiązane

 

 

tekst: Magdalena Żebrowska - kierownik Biura Podróży ITAKA znajdującego się w Szczecinie przy ul. Kaszubskiej 71/2A
zdjęcia: materiały prasowe Itaka Kaszubska

 


Podróż poślubna to jedyna w swoim rodzaju wyprawa. Oto zestawienie najczęściej zadawanych pytań i odpowiedzi na nurtujące nowożeńców zagadnienia.

Jaka powinna być podróż poślubna?
Wyjątkowa, romantyczna i niezapomniana. Jest to czas tylko dla Was, by odpocząć po wyczerpujących i stresujących przygotowaniach do ślubu, a także nacieszyć się sobą. Warto więc dobrze ją zaplanować, by po latach móc ją wspominać z błyskiem w oku i uśmiechem na ustach.


Jak zaplanować wyjazd?
Porozmawiajcie o Waszych oczekiwaniach i o tym jak chcielibyście spędzić czas podczas „miesiąca miodowego”: czy mają to być aktywne wakacje, wypoczynek na plaży czy intensywne zwiedzanie.
Zastanówcie się ile ma trwać wasz pobyt i jaki budżet chcecie przeznaczyć na ten cel. Najlepiej udać się do biura podróży i opowiedzieć o Waszej wizji podróży poślubnej. Bazując na naszym doświadczeniu i wiedzy przedstawimy najciekawsze propozycje.
Przy rezerwacji warto zaznaczyć, że to będzie podróż poślubna. Coraz więcej hoteli przygotowuje specjalne pakiety dla nowożeńców: butelkę wina i kosz owoców, romantyczną kolację lub śniadanie do łóżka.


Kiedy zarezerwować wyjazd?

Na pewno nie odkładajmy decyzji o kupnie wakacji na ostatnią chwilę. Bardzo często wybór jest już niewielki i może się okazać, że wymarzony kierunek jest wyprzedany lub zostały hotele, które nie spełniają naszych oczekiwań. Dlatego warto pomyśleć o podróży poślubnej dużo wcześniej. W marcu i kwietniu nasze biuro oferuje wiele promocji gdzie istnieje możliwość rezerwacji oferty z bardzo dobrym stosunkiem jakości do ceny. Wówczas wybór hoteli jest bardzo szeroki i z pewnością każdy znajdzie idealną propozycje dla siebie. Jeżeli podróż poślubna ma się odbyć w miesiącach zimowych, to sprzedaż takich wyjazdów rozpoczyna się zazwyczaj z półrocznym wyprzedzeniem już od kwietnia.


Jakie kierunki są najczęściej wybierane na podróż poślubną?
Nowożeńcy najczęściej wybierają wyspy greckie. Wśród nich króluje Kreta, Korfu i Zakynthos. Krótki czas przelotu, a także możliwość wylotu ze Szczecina i Poznania powodują, że są to najpopularniejsze miejsca w Europie. Z dalszych kierunków w czołówce znajdują się: Tajlandia, Dominikana, Madagaskar i Zanzibar.


Jakie dokumenty są potrzebne do wyjazdu?
W Europie do większości państw potrzebny jest tylko dowód osobisty. W przypadku innych kierunków paszport musi być ważny co najmniej 6 miesięcy do końca daty ważności. Jeżeli po ślubie Panie zdążyły wymienić dokumenty na nowe nazwisko, to należy pamiętać, że trzeba to też zgłosić w biurze podróży.

 

 

SALON FIRMOWY ITAKA GH TURZYN
al. Bohaterów Warszawy 42, tel. 516 917 288, e-mal: Szczecin.turzyn@fc.itaka.pl


SALON FIRMOWY ITAKA przy CH KASKADA - NOWE BIURO
ul. Kaszubska 71/2A tel. 510 914 089, e-mail: szczecin.kaszubska@fc.itaka.pl