Artykuły powiązane

 

Jedną z nowości podczas tegorocznej edycji Wielkiej Gali Ślubnej były specjalne showroomy, z których każdy został zaaranżowany w konkretnym klimacie. W założeniu chodziło o przybliżenie narzeczonym najmodniejszych stylów, w jakich można zaaranżować przestrzeń sali weselnej. Przygotowaniem całości zajęły się trzy topowe firmy – Ślubny Kącik, Magia Ślubu i Artena Monika Kawardzikis, które na co dzień wyczarowują bajeczne dekoracje dla par młodych.

 

Wesele w stylu rustykalnym
Przyjęcia weselne w klimacie rustykalnym są modne od kilku ładnych lat i będą nadal przynajmniej przez dwa kolejne sezony. Monika Brzozowska, właścicielka firmy Ślubny Kącik, zaaranżowała przestrzeń jednego z showroomów w stylu rustykalnym.


fot. materiały archiwalne Ślubny Kącik

Pojawiło się dużo drewnianych akcesoriów - skrzynie, plastry drewna w roli podkładek pod dekoracje roślinne, brzozowe podstawki pod upominki dla gości, drewniane drogowskazy, etc.


fot. materiały archiwalne Ślubny Kącik 

Są także charakterystyczne dla stylu rustykalnego dodatki z koronki, juty, kwiaty w słoiczkach i butelkach, subtelne i zachwycające kompozycje roślinne na bazie obręczy zawieszone pod sufitem i jako dekoracja miejsca za parą młodą. Wszystko zachwycające i idealnie skomponowane.

 


fot. materiały archiwalne Ślubny Kącik

 

Wesele w odsłonie glamour
Magdalena Krystkiewicz z Magii Ślubu przygotowała showroom w klimacie glamour - aranżacja wnętrza z dużym naciskiem na luksus i elegancję.


fot. Foto Karola, Karolina Tomczyk

Myśląc o sali weselnej w tym stylu glamour będziemy mieli do czynienia m.in. z błyskiem kryształów, blaskiem srebrnych tudzież złotych dodatków, dużymi lustrami, szkłem, rozłożystymi kandelabrami, strzelistymi świecami. Nie może zabraknąć kwiatów - najlepiej białych lub w jasnych kolorach.


fot. materiały archiwalne Magia Ślubu

 

Wesele w stylu eklektycznym
Monika Kawardzikis z Artena Derkoracje postanowiła zmierzyć się ze stylem eklektycznym. Jak sama wspomniała – to styl charakteryzujący ją samą.
Eklektyzm to przede wszystkim braki nudy, konwenansów i utartych schematów. W aranżacjach w klimacie eklektycznym nic nie jest przypadkowe. Wręcz przeciwnie - wszystko jest przemyślane i ma swoje miejsce.


fot. materiały archiwalne Artena Monika Kawardzikis

W odsłonie weselnej przygotowanej przez Monikę Kawardzikis mamy przykuwającą wzrok ścianę w odcieniu butelkowej zieleni. Kontynuacją zielonego koloru są rośliny pojawiające się na stolach, ale także pod sufitem oraz barwione szkło na kwiaty i świeczki.


fot. materiały archiwalne Artena Monika Kawardzikis

Aranżację dopełniają złote i granatowe obrusy, kwiaty, przezroczyste krzesła z miękkim siedziskiem. Złoto pojawia się także na ramkach z numerami stołów, ozdobnych świecznikach, pierścieniach na serwety, sztućcach i w zastawie stołowej.

fot. materiały archiwalne Artena Monika Kawardzikis

Przysłowiową wisienką na torcie jest neon z napisem Love, który wyznacza i podkreśla miejsca dla pary młodej.

  

fot. materiały archiwalne Artena Monika Kawardzikis

 

Dekoracje z balonów
Balony wracają do łask w całkowicie nowym wydaniu. Namiastkę tego jak może wyglądać współcześnie udekorowane wnętrze zaprezentowała Monika Kawardzikis z Artena Dekoracje.

  fot. materiały archiwalne Artena Monika Kawardzikis

Kompozycje z różnorodnych pod względem wielkości i kolorystyki balonów to jedna z propozycji aranżacji weselnego wnętrza. Więcej o dekoracjach balonowych napiszemy już w kolejnym numerze.