Autor Wątek: Ile za zapowiedzi ?  (Przeczytany 2871 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kasia_b1
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 05.05.2012
Ile za zapowiedzi ?
« dnia: 15 Marca 2012, 20:52 »
Witam!
Ile księża życzą sobie za wygłoszenie zapowiedzi? Z reguły "co łaska" czy może jest jakaś ustalona kwota?
Interesuje mnie zwłaszcza informacja o kościele przy ul. Pocztowej w Szczecinie.


Offline emm-a

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 7892
  • Płeć: Kobieta
Odp: Ile za zapowiedzi ?
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Marca 2012, 17:14 »
właśnie wczoraj zaniosłam zapowiedzi do kościola przy pocztowej  :D nie ma cennika ustalonego, natomiast można złożyć ofiarę... ;) dałam 50zl - według mnie calkiem sporo jak za wywieszenie w gablotce kartki  na 2 tygodnie ;)
Moje Laleczki :-)
Klara 2014r.
Dominika 2017r.

Offline truelove
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 70
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 27.07.2013
Odp: Ile za zapowiedzi ?
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Marca 2012, 22:10 »
ooo widzę, że mowa o Kościele Jezuitów ;-) a mogłybyście dziewczyny napisać coś o organizacji ślubu w tym Kościele? Interesuje mnie, czy są wyznaczone jakieś obowiązkowe opłaty, ile płaci się organiście(czy w ogóle?) oraz jak jest ze przystrojeniem Kościoła?  Czy samemu trzeba przystroić czy może istnieje możliwość, że jakaś Pani za opłatą przystraja swoimi ozdobami? z góry dziękuję za odp :)

Offline emm-a

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 7892
  • Płeć: Kobieta
Odp: Ile za zapowiedzi ?
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Marca 2012, 11:36 »
ja birę slub u Dominikanow, ale należe do parafii Jezuitow, zatem potrzebowalam zgody na ślub u Dominikanow no i musialam zaniesc zapowiedzi - z niczym żadnych problemow, nie ma ustalonych oplat, ale sugerowane sa dobrowolne ofiary... ;)
Moje Laleczki :-)
Klara 2014r.
Dominika 2017r.

Offline kasia_b1
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 05.05.2012
Odp: Ile za zapowiedzi ?
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Marca 2012, 14:12 »
Dziękuję za odpowiedź - potwierdzam, jest puszka na wrzucane pieniążki, nikt kwoty nie narzuca :)