Autor Wątek: Garnitury - gdzie kupić??  (Przeczytany 69770 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sandra87

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 12.06.2010 :):)
Garnitury - gdzie kupić??
« dnia: 25 Stycznia 2010, 20:39 »
Temat o sukienkach już mamy , ale gdzie ubrać Naszych Lubych to nie ma - a mysle że oni tez muszą wygladać wyjątkowow w tym dniu :-) Podzielcie sie prosze spostrzeżeniami o modzie męskie w Bydgoszczy. Co gdzie i jak?? Co polecacie?? Ile wczesniej trzeba zamówić??
Nagle los mi dał
Wszystko co chciałam mieć
W końcu jesteś Ty, jestem ja
Zabrał całe zło
Bym mogła wierzyć Ci,
Że będzie zawsze tak
Jak w tę noc. . .

Offline hanka

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 248
  • Płeć: Kobieta
  • Bo ja, bo Ty, bo tylko my...
  • data ślubu: 1.05.2010
Odp: Garnitury - gdzie kupić??
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Stycznia 2010, 21:47 »
My właśnie w tym tygodniu wybieramy się po garnitury dla pana młodego i dla świadka. Ja mam sukienke z Agnes ale garnituru tam nie kupujemy - wybralismy MALIBU ( jeden jest na Długiej a drugi na gdańskiej chyba na wysokości Rywala ale po drugiej stronie ). Mój narzeczony kupuje tam zawsze garnitury i  koszule i zawsze był zadowolony, są bardzo dobrej jakości a ceny mają przystępne. Mam nadzieję, że i na ten wielki dzień uda się wybrać tam coś fajnego :)

Offline -marta-

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 4.09.2010
Odp: Garnitury - gdzie kupić??
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Stycznia 2010, 22:33 »
Ja polecam salon szeflera na ulicy księdza Schulza na błoniu. Mają tam bardzo duży wybór garniturów. Przy okazji jest tam też salon sukien:]. jeśli panna młoda kupi tam suknie (wszystkie są za 900 zł i naprawde piękne) to garnitur jest -20% i to dla PM ojca, teścia, obojętnie byleby powiedział że ta i ta pani zamówiła tu sukienke:]

Offline tatsel
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2010
Odp: Garnitury - gdzie kupić??
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Stycznia 2010, 11:13 »
Z kolei ja moge polecić sklep der& red na Wełnianym Rynku, ceny mają dość przystępne.  Za garnitur, kamizelkę, krawat i koszule zapłaciliśmy tysiąc złotych, przy czym sam garnitur kosztował 650 zł, ale maja tez tańsze.  Panie tam pracujące są miłe i nie narzucają się z towarem. 

Offline Mania86

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 75
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2.10.2010 :)
Odp: Garnitury - gdzie kupić??
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Stycznia 2010, 11:27 »
ja też słyszałam same superlatywy o salonie szefler na błoniu. przyjaciółka kupiła tam sukienkę i jej przyszły mąż, a także mój przyszły mąż idą tam po garnitury... trzeba tylko się wyrobić przed datą ślubu panny młodej, która kupiła sukienkę :) ceny tam są podobno bardzo spoko, bo od 300 do 800 zł za gang. wydaje mi się, że to nieźle, muszę tylko na własne oczy te cuda zobaczyć?

a jak już jesteśmy przy garniturach, to potwierdźcie drogie panie, że czarny garnitur + biała koszula do sukienki ecri nie bardzo pasują prawda??
bo moja teściowa się upiera.... :P

Offline tatsel
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2010
Odp: Garnitury - gdzie kupić??
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Stycznia 2010, 13:00 »
niby przyjete jest, że koszula powinna być w kolorze sukni ślubnej

Offline hanka

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 248
  • Płeć: Kobieta
  • Bo ja, bo Ty, bo tylko my...
  • data ślubu: 1.05.2010
Odp: Garnitury - gdzie kupić??
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Stycznia 2010, 13:53 »
Moim zdaniem taki zestaw nie będzie za dobrze wyglądał. Zgadzam sie z tatsel  - koszula powinna być ecru jeśli taką masz sukienkę.:)

Offline Mania86

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 75
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2.10.2010 :)
Odp: Garnitury - gdzie kupić??
« Odpowiedź #7 dnia: 26 Stycznia 2010, 14:19 »
no właśnie i ja tak myślę: koszula ecri, ciemnoczekoladowy garnitur

i zrobimy po naszemu, bo to w końcu nasz ślub :)

Offline hanka

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 248
  • Płeć: Kobieta
  • Bo ja, bo Ty, bo tylko my...
  • data ślubu: 1.05.2010
Odp: Garnitury - gdzie kupić??
« Odpowiedź #8 dnia: 26 Stycznia 2010, 14:36 »
Prawidłowo!! Moim zdaniem - rewelacyjny zestaw ;)

Offline Nemezis

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2290
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 3 lipca 2010
Odp: Garnitury - gdzie kupić??
« Odpowiedź #9 dnia: 26 Stycznia 2010, 15:29 »
a jak już jesteśmy przy garniturach, to potwierdźcie drogie panie, że czarny garnitur + biała koszula do sukienki ecri nie bardzo pasują prawda??
bo moja teściowa się upiera.... :P

Zgadzam się z Tobą :)

Dam Wam przykład, że nie zawsze warto słuchać mamy/teściowej. Kilka lat temu ja i mój P. jechaliśmy na wesele do mojej kuzynki. On chciał się początkowo ubrać jak należy, czyli w garnitur i elegancką koszulę, ale był jeszcze młody i głupi i w końcu uległ presji mamy ;) a jego mama uważała, że młody chłopak latem powinien być "na luzie", więc kazała mu założyć beżowy T-shirt, do tego grafitowa lniana koszula i lniane spodnie :-\ Może by to jakoś uszło, gdyby nie fakt, że ja ubrałam się bardzo elegancko - założyłam czarny gorset i długą czarną spódnicę z tafty... Wyobrażacie sobie takie zestawienie - długa czarna kiecka z tafty i beżowy T-shirt?! :pogrzeb:

Dlatego radzę Wam podchodzić ostrożnie do wszystkich "dobrych rad" mam, ciotek, babć i teściowych, bo macie się tego dnia podobać przede wszystkim sobie a nie rodzince. Ubierzcie się tak, żebyście do siebie pasowali i dobrze się ze sobą czuli, bo to jest najważniejsze :)

Offline olinda
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 95
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 24.07.2010
Odp: Garnitury - gdzie kupić??
« Odpowiedź #10 dnia: 26 Stycznia 2010, 18:28 »
o rany współczuję przeżyć

mania86 - moim zdaniem twoja sukienka będzie wyglądała jak brudna przy białej koszuli PM, więc lepiej ecri

Offline -marta-

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 4.09.2010
Odp: Garnitury - gdzie kupić??
« Odpowiedź #11 dnia: 26 Stycznia 2010, 18:36 »
hehe to mogłoby wyglądać jakby pan młody pomylił kościoły i zgubił gdzieś swoją "białą" pannę młodą:]

Offline Mania86

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 75
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2.10.2010 :)
Odp: Garnitury - gdzie kupić??
« Odpowiedź #12 dnia: 26 Stycznia 2010, 18:52 »
dzięki dziewczyny :) zasypię moją wtrącalską teściową masą argumentów zainspirowanych waszymi wypowiedziami :) ciekawe co mi powie :P

Offline hanka

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 248
  • Płeć: Kobieta
  • Bo ja, bo Ty, bo tylko my...
  • data ślubu: 1.05.2010
Odp: Garnitury - gdzie kupić??
« Odpowiedź #13 dnia: 26 Stycznia 2010, 22:30 »
oj to teraz nam się wszystkim oberwie :P

Offline Pablo and Lena
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 83
  • data ślubu: sierpień 2010
Odp: Garnitury - gdzie kupić??
« Odpowiedź #14 dnia: 27 Stycznia 2010, 12:17 »
Moje propozycje to:

Garnitury w salonie sukien ślubnych MADONNA ul.  dworcowa 64.  ceny garniturów od 700 zł do 2000 zł

Garnitury BYTOM w Galerii Drukarnia garnitury w cenie od 600zł (dwuczęściowy), a uszycie garnituru trzyczęściowego to koszt około 1500zł.  Kupując garnitur trzyczęściowy dodatkowo dostaje się fular, plastron albo jabot.  Kamizelkę szyją albo w kolorze garnituru albo na życzenie. 

Garnitury CAVALIERE w sklepie GRIMEX ul.  Gdańska 139.  Garnitury bawełniane i wełniane w cenie od 1000 zł dwuczęściowy do 1900 zł trzyczęściowy.

Garnitury Szefler na Błoniu cen nie pamiętam.

Później jeszcze na ul.  Długiej jak się idzie od Wełnianego Rynku to po lewej stronie sklep z garniturami MALIBU i jeszcze innej firmy.  Gatunkowo dobre materiały.  Ceny do 1600zł trzyczęściowy z koszulą.
----------------------------------------------------------------------------------------------------

Offline japcio

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 23880
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2009
Odp: Garnitury - gdzie kupić??
« Odpowiedź #15 dnia: 2 Lutego 2010, 12:16 »
Ja polecam der&red. Bardzo miła obsługa, super jakość garnituru i w miarę niska cena. Polecam zwłaszcza panom niewymiarowym, bo można tam uszyć garniak na miarę. Mój mąż był zachwycony!

Offline Ewiszka

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3514
  • Płeć: Kobieta
Odp: Garnitury - gdzie kupić??
« Odpowiedź #16 dnia: 2 Lutego 2010, 12:48 »
My kupowaliśmy cały zestaw w Malibu na Długiej...duży wybór i fajny rabat jak kupuje się u nich cały komplet...czyli garnitur...koszule...kamizelke ;)

Offline Nemezis

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2290
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 3 lipca 2010
Odp: Garnitury - gdzie kupić??
« Odpowiedź #17 dnia: 2 Lutego 2010, 13:34 »
Ja polecam der&red. Bardzo miła obsługa, super jakość garnituru i w miarę niska cena. Polecam zwłaszcza panom niewymiarowym, bo można tam uszyć garniak na miarę. Mój mąż był zachwycony!

My zamówiliśmy smoking w Der&red i też będzie szyty na miarę. Co prawda za szycie na miarę trzeba dopłacić 100 zł, ale można sobie wybrać dowolną długość marynarki (co w przypadku smokingów jest dość istotne), rodzaj materiału, ilość guzików, rodzaj mankietów itp. W ogóle bardzo polecam wszystkim panom młodym smokingi! Są co prawda trochę droższe i mniej praktyczne niż garnitury, ale za to dużo bardziej wytworne, no i dla chłopaków ślub to być może jedyna okazja w życiu, żeby założyć takie cudo... :) My mamy swoje białe suknie i welony, niech oni też wyglądają wyjątkowo :D

Offline kamakama-29
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 04-09-2010
Odp: Garnitury - gdzie kupić??
« Odpowiedź #18 dnia: 5 Lutego 2010, 10:43 »
Jeśli mogę wetknąć 3 grosze to uważam, że derred ma w chwili obecnej najlepszą ofertę jeżeli chodzi o garnitury (przystępna cena i dobrej jakości towar> .
Jeżeli chodzi o Malibu mój PM ma już garnitur tej firmy bardzo sobie chwali, ale z tego co oglądaliśmy to takich bardziej eleganckich typowo na ślub to raczej nie mają<chociaż to kwestia gustu>
Niestety w sumie najgorsze zdanie mamy<może raczej mam> o firmie Szefler. W niedzielę 31 stycznia byliśmy na targach ślubnych w Toruniu i były pokazy tej firmy, garniturów jak i sukien ślubnych.
Garnitury bardzo przeciętne- raczej takie na co dzień, natomiast o sukniach wypowiem sie na innym wątku , ale jedno mnie zszokowało- występ modelek, może sam pokaz nie był zły ale dziewczyny po hali wystawienniczej chodziły w czarnych i niebieskich sweterkach, w obuwiu sportowym! bardzo mnie to zniesmaczyło.

Offline OlaSzelag

  • Już na zawsze razem !!!
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 124
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 07.08.2010
Odp: Garnitury - gdzie kupić??
« Odpowiedź #19 dnia: 5 Lutego 2010, 21:25 »
Czy któraś wie z was na ile wcześniej już trzeba wybrać się po garnitur do der-red jak ślub jest w sierpniu. PM uparł się zgubić brzuszek do ślubu i na razie nie chce słyszeć o wybieraniu czy mierzeniu czego kol wiek a ja się boję że jak pójdziemy w czerwcu czy w lipcu to będą mieli już tyle zamówień na szycie że zostanie tylko wybór tych gotowych a mój PM nie do końca jest że tak powiem wymiarowy i boje się że najlepiej było by szyć na miarę bo wtedy można dopasować garnitur do sylwetki!!  Pomóżcie!!??


Offline Pablo and Lena
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 83
  • data ślubu: sierpień 2010
Odp: Garnitury - gdzie kupić??
« Odpowiedź #20 dnia: 6 Lutego 2010, 00:23 »


z tego co mi Pani w sklepie Der & Red powiedziała na Wojska Polskiego to termin oczekiwania na uszycie garnituru to 2 tygodnie maksymalnie
« Ostatnia zmiana: 6 Lutego 2010, 01:08 wysłana przez ela »
----------------------------------------------------------------------------------------------------

Offline Nemezis

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2290
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 3 lipca 2010
Odp: Garnitury - gdzie kupić??
« Odpowiedź #21 dnia: 6 Lutego 2010, 13:55 »
OlaSzelag, przecież możecie już teraz się zapisać na czerwcowe czy lipcowe szycie! Wpłacacie dwie stówy zaliczki i macie termin szycia zaklepany! Jak byliśmy w Der&red to pani ze sklepu sama nam to zaproponowała :) Przejdźcie się tam w piątek po 15, wtedy jest zawsze krawcowa i na pewno się z nią dogadacie. Albo jak chcesz, to wyślę Ci na priv jej nr telefonu.

Offline OlaSzelag

  • Już na zawsze razem !!!
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 124
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 07.08.2010
Odp: Garnitury - gdzie kupić??
« Odpowiedź #22 dnia: 6 Lutego 2010, 16:53 »
Nemezis była bym wdzięczna za namiary do krawcowej jak tak można zrobić to na pewno skorzystam bo wyło by to super rozwiązanie.


Offline k8

  • "Miłość jest radością świata, Słońcem życia, wesołą melodią na pustyni. "
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 05.06.2010
Odp: Garnitury - gdzie kupić??
« Odpowiedź #23 dnia: 18 Lutego 2010, 10:52 »
Ja polecam salon Malibu, w Bydgoszczy jest ich kilka.  Mają bardzo ładne modele, a najbardziej podoba mi się wykończenie - dbają o detale.
My wybieramy się po garnitur właśnie tam.  Oczywiście każdy ma inny gust, ale ja szczerze polecam.  Cenowo też jest ok.  ;D
www. suwaczek. pl/cache/3c4e18ded0. png

Offline Moniskaa
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 66
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 15.05.2010
Odp: Garnitury - gdzie kupić??
« Odpowiedź #24 dnia: 18 Lutego 2010, 13:50 »
My wczoraj kupiliśmy garnitur i wszystkie inne rzeczy potrzebne dla Pana Młodego w salonie Der Red na Wełnianym Rynku. Garnitury super wykończone, modne kroje. Pełen profesjonalizm obsługi. Gorąco polecam (byliśmy chyba w większości sklepów w Bydgoszczy z garniturami i Der Red było bezkonkurencyjne)

Offline malpeczka.1980

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 28 sierpień 2010
Odp: Garnitury - gdzie kupić??
« Odpowiedź #25 dnia: 18 Lutego 2010, 14:19 »
My wczoraj kupiliśmy garnitur i wszystkie inne rzeczy potrzebne dla Pana Młodego w salonie Der Red na Wełnianym Rynku. Garnitury super wykończone, modne kroje. Pełen profesjonalizm obsługi. Gorąco polecam (byliśmy chyba w większości sklepów w Bydgoszczy z garniturami i Der Red było bezkonkurencyjne)
Myslę , że dre red to najlepszy wybór, garniturów malibu w sumie nie znam a szefler jak wspomniała nie ma dla mnie jak określiła Moniskaa fajnego kroju, fasonu garnitur jak garnitur może do pracy ale nie do ślubu< z resztą nie wiem dlaczego firma praktykująca krawiectwo męskie zabiera sie za suknie?>

Offline Pablo and Lena
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 83
  • data ślubu: sierpień 2010
Odp: Garnitury - gdzie kupić??
« Odpowiedź #26 dnia: 18 Lutego 2010, 14:51 »
< z resztą nie wiem dlaczego firma praktykująca krawiectwo męskie zabiera sie za suknie?>

Wymusza to zarówno konkurencja jak i sytuacja na rynku. Firma która chce się utrzymać wprowadza nowy asortyment. Dla mnie to normalna sytuacja pod warunkiem, że dotrzyma jakości swoich wyrobów przynajmniej na tym samym poziomie co przedtem.
----------------------------------------------------------------------------------------------------

Offline Nemezis

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2290
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 3 lipca 2010
Odp: Garnitury - gdzie kupić??
« Odpowiedź #27 dnia: 18 Lutego 2010, 15:34 »
Jeszcze niedawno chwaliłam Der&red, ale teraz już nie jestem przekonana, czy słusznie... Mój P. niedawno kupił tam garniak na obronę i wszystko było super, do czasu aż oddał go do czyszczenia. Po wyczyszczeniu garnitur stracił fason i jakoś dziwnie się układa :-\ Nie wiem czy to wina kiepskiego materiału czy kiepskiej pralni chemicznej ??? W każdym razie mamy tam już zamówiony smoking na ślub, więc będę jeszcze miała okazję zweryfikować opinię na ich temat...

Offline karusia_85

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 93
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 17.07.2010
Odp: Garnitury - gdzie kupić??
« Odpowiedź #28 dnia: 18 Lutego 2010, 18:28 »
Nemezis może to być wina pralni:(:(:(mojej mamie zniszczyli 2 płaszcze. Pierwszy był czyszczony w dużej temp. i materiał, który ocieplał płaszcz skurczył się a w drugim zmienił się kolor a rękawy, które były bardzo długie zrobiły się tak krótkie(do nadgarstków),że szok.Trzeba mieć naprawdę zaufaną pralnię.

Mój brat, tata i dziadek kupują od wielu lat garnitury w DER&RED i zawsze byli zadowoleni na mój slub też będą tam kupować

Offline PrzemoBydg
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • data ślubu: 15/05/2010
Odp: Garnitury - gdzie kupić??
« Odpowiedź #29 dnia: 18 Lutego 2010, 21:12 »
Wracajac jeszcze do salonu Der Red, bo tak się złożyło, że to ja tam byłem z Pania Moniskaaa ;).  Był to chyba jedyny salon w Bydgoszczy, w którym sprzedawcy okazali zainteresowanie, większe niż podanie marynarki.  Nie było problemu, żeby wszystko ubrać, łącznie z paskiem, spinkami itp.  i się w tym poruszać.  W stroju spędziłem dobre 15-20 min za pierwszym razem i później za drugim razem tak samo.  Nie ma mowy o żadnej presji żeby kupować.

Jak się wybieracie na przymiarki to warto zabrać swoje buty, nawet jak nie macie jeszcze do ślubu to jakieś inne, byle w adidasach nie paradować i koszulkę, aby nie zakładać koszuli na gołe ciało.

Na koniec warto dodać, że cena przystępna bardzo.  Zestaw garnitur, dwie koszule, kamizelka, krawat + chustka do kieszonki, spinki i pasek kosztował 1120 zł.

Życze powodzenia, nam zajeło to tylko, albo aż cały dzień od 10 do 18 ale się udało, buty dziś dokupione i mamy spokój do maja jeśli chodzi o strój.