Autor Wątek: JAKI BEZPRZEWODOWY INTERNET DO LAPTOPA?  (Przeczytany 52324 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gosiaczekk
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 5114
  • Płeć: Kobieta
JAKI BEZPRZEWODOWY INTERNET DO LAPTOPA?
« dnia: 28 Czerwca 2008, 10:53 »
Proszę o radę z jakiego opa wybrać bezprzewodowy internet do laptopa. Wiadomo, że chciałabym, aby wszystko chodziło w miarę szybko i był zasięg. No i pytanie czy pomiędzy iPlusem, Orange i ewentualnie Erą są w tym zakresie jakieś różnice. Proszę o pomoc. Dzięki.

Offline ricardo

  • Patrycja
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 26650
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 08.09.2007
Odp: JAKI BEZPRZEWODOWY INTERNET DO LAPTOPA?
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Czerwca 2008, 11:20 »
Gosia to jeszcze zależy do czego jest Ci ten internet potrzebny. Czy chcesz tylko przeglądać strony internetowe, czy chcesz ściągać sobie jakąś muzykę, filmy czy programy?
Musisz zwrócić uwagę na to, jaki limit pobierania danych zapewnia operator w danej cenie abonamentu. Ponieważ jeżeli ściągniesz już sobie powiedzmy 0,5 GB to w regulaminach jest najczęściej zapisane, że po przekroczeniu takiej wielkości prędkość spada.
Co do prędkości, to teraz Ci nie powiem, jaka będzie w Twojej miejscowości, ale jak zadzwonisz na infolinię (nie wiem czy mogę podać nr telefonu) ale np Do Ery jest 600 600 600 tam jak połączysz się z konsultantem i podasz miejscowość i ulicę to Ci powie w jakim przedziale będziesz mieć prędkość.
Dla mnie najważniejsze byłoby sprawdzenie jak jest limit pobierania danych no i oczywiście cena abonamentu.
Mam nadzieję że troszkę pomogłam, jakaby co to postaram się odpowiedzieć na Twoje pytania.



Offline gosiaczekk
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 5114
  • Płeć: Kobieta
Odp: JAKI BEZPRZEWODOWY INTERNET DO LAPTOPA?
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Czerwca 2008, 13:46 »
Dzieki ricardo. Wiesz co do ściągania czegokolwiek to mam w stacjonarnym kompie internet w neostradzie. Chodzi mi raczej o internet na wakacjach, poza domem do sprawdzenia poczty, przejrzenia stron czy korzystania z gg itp. Nie chcę tez płącić za niego nie wiadomo ile, bo juz co miesiąc płace za neostradę. Słuszałam, że mając abonament u jednego z operatorów (np Ja mam w PLusie), najczęściej jest możliwość aktywacji Internetu na kilka miesięcy a potem dezaktywowania go. Własnie to by mnie interesowało najbardziej. Wziąc na lipiec, sierpien. Czy orientujesz się w cenach takiego abonamentu czy opłat za aktywację itp? Będę wdzięczna :)

Offline ricardo

  • Patrycja
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 26650
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 08.09.2007
Odp: JAKI BEZPRZEWODOWY INTERNET DO LAPTOPA?
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Czerwca 2008, 15:10 »
Jeśli chodzi o aktywację internetu na kilka miesięcy...

Jeśli ma być to opcja z modemem - to nie słyszałam o takiej promocji, natomiast jeżeli masz dobry telefon pod tym względem że umożliwia Ci np przesyłanie danych po edgu lub umts (bo po gprs-sie może być straszliwie wolny) to możesz wykupić kartę startową pre-paid przeznaczoną na internet. Działa ona tak samo jak telefon na kartę. Czyli chcesz korzystać - doładowujesz konto. Ale nie wiem jak to wychodzi ile kasy za jaką paczkę kilobitów. Ale to by była wygodna opcja. Wtedy wsadzasz tą kartę sim do telefonu, podłączasz telefon kablem do komputera i działasz. Tylko nie wiem czy jakiejś specjalnej konfiguracji nie trzeba było by do tego ściągnąć.

Wiem, że w erze była kiedyś promocja że można wziąść internet na 30 dni - na wypróbowanie. Ale płaciło się opłatę aktywacyjną w wysokości 180 zł co już odstraszało.




Offline gosiaczekk
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 5114
  • Płeć: Kobieta
Odp: JAKI BEZPRZEWODOWY INTERNET DO LAPTOPA?
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Czerwca 2008, 15:28 »
ricardo, a co Ty byś mi poleciła? Możesz na priva jeśli nie chcesz na forum :)

Offline ricardo

  • Patrycja
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 26650
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 08.09.2007
Odp: JAKI BEZPRZEWODOWY INTERNET DO LAPTOPA?
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Czerwca 2008, 17:06 »
Gosia jeśli chcesz tylko powiedzmy teraz na wakacje: to poleciłabym Ci wziąść internet w orange na pre-paid. W tej opcji jest też możliwość kupna modemu - jeśli telefon nie spełnia parametrów - jest to wydatek ok 500 zł - no, ale masz już go na własność. Albo możesz telefonu używać jako modemu (tylko musi mieć gprs lub edge). A internet jak chcesz to korzystasz a jak nie to nie. Nie jesteś tu nijak uwiązana umową.

Bo jak podpiszesz umowę, to chcąc nie chcąc jesteś uwiązana na 2 lata. I co miesiąc płacisz abonament za minimum 50 zł + opłata aktywacyjna.

Teraz patrze na cennik tego internetu i stawka za 100kb to 3 gr.

Jak doładujesz konto kwotą za 25 zł to możesz korzystać z tego internetu w ramach tych pieniążków przez miesiąc i w przeliczeniu to jest 83 MB, a za 50 zł 166 MB (i ta karta pozwala na korzystanie przez 3 miesiące).

Natomiast jeśli uważasz że w każdym miesiącu będziesz korzystać z tego internetu to na dłuższą mete polecałabym oczywiście umowę.



Offline gosiaczekk
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 5114
  • Płeć: Kobieta
Odp: JAKI BEZPRZEWODOWY INTERNET DO LAPTOPA?
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Czerwca 2008, 18:17 »
Ricardo jesteś wielka. Nie będę kupować modemu. Chyba rzeczywiście wybierzemy te opcję z telefonem. Jutro przejdę się do orange. Jeszcze raz Ci bardzo dziękuję. Pogłaskaj brzusio ode mnie :) Buzialki!!!

Offline gosiaczekk
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 5114
  • Płeć: Kobieta
Odp: JAKI BEZPRZEWODOWY INTERNET DO LAPTOPA?
« Odpowiedź #7 dnia: 28 Czerwca 2008, 18:32 »
.aaa nasunęło mi sie jeszcze pytanie czy żeby wykupić ten internet w orange muszę mieć abonament w Orange? JA mam plusa.

rybkawiedenka
  • Gość
Odp: JAKI BEZPRZEWODOWY INTERNET DO LAPTOPA?
« Odpowiedź #8 dnia: 28 Czerwca 2008, 20:40 »
Ja mam Iplusa, opłacam go co prawda cały rok, po 100pln miesięcznie a używam ok 4 miesiące w roku ale...........jeśli z jakis powodów siada w domu net to ja odpalam iplusa i mam go zawsze :)

Offline ricardo

  • Patrycja
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 26650
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 08.09.2007
Odp: JAKI BEZPRZEWODOWY INTERNET DO LAPTOPA?
« Odpowiedź #9 dnia: 29 Czerwca 2008, 10:12 »
Gosia nie ma za co. Jak pójdziesz do Orange to poproś o starter do internetu. On kosztuje 20 zł i kup sobie od razu doładowanie, żebyś nie musiała potem latać i szukać. Żeby to kupić nie musisz mieć abonamentu w Orange, bo to normalnie kupujesz i jest Twoje.

Tylko ja nie pomyślałam o tym, że jak macie telefony z Plusa to pewnie macie blokady simlock... Dobrze byłoby mieć telefon bez blokady. Ale jak zdejmiecie simlocka z tego telefonu z plusa, to wtedy stracicie gwarancję... hmmm, niby można się sądzić że utrata gwarancji jest bezpodstawna i ktoś już tą sprawę wygrał.

Chyba tym pogmatwałam nieco sprawę...



Offline rajdowka

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 7240
  • Płeć: Kobieta
Odp: JAKI BEZPRZEWODOWY INTERNET DO LAPTOPA?
« Odpowiedź #10 dnia: 29 Czerwca 2008, 12:57 »
Wazne tez chyba jaki to jest telefon... no i co z zasiegiem tam, gdzie bedziecie chcieli uzywac tego netu..

Pare razy "bawilam" sie z takim internetem przez telefon ale szczerze powiem "strzelalo" mnie.


W domu korzystam teraz z iplusa. Fakt, mam chyba najmocniejsza opcje - siedze na nim duzo i nigdy nie mialam zadnej blokady bo limity sa od kilkudziesieciu GB miesiecznie - i jestem superzadowolona.

Wiem jednak, ze niektore iplusy (chyba zalezy to od modemu) dzialaja kiepsko.. (tu tez w gre wchodzi zasieg)


Moj R. ma blueconnecta firmowego z ery i jest super.

Offline ~Ania~
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 24071
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2006-10-07
Odp: JAKI BEZPRZEWODOWY INTERNET DO LAPTOPA?
« Odpowiedź #11 dnia: 12 Sierpnia 2008, 10:38 »
Teraz ja szukam jakiegos internetu do laptopa. Mialam kiedys iPlusa i kiepsko bylo z zasiegiem choc z drugiej str na mojej wiosce nie ma co oczekiwac cudow. Jaka firme polecacie?

Offline ricardo

  • Patrycja
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 26650
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 08.09.2007
Odp: JAKI BEZPRZEWODOWY INTERNET DO LAPTOPA?
« Odpowiedź #12 dnia: 12 Sierpnia 2008, 11:28 »
anulka polecam zadzwonić na infolinie Ery 600600600, tam konsultanci mają mapę, na której powiedzą ci prędkość jaka u ciebie będzie albo w miejscowości albo na ulicy.



Offline MISIEK

  • Nigdy nie jest tak dobrze, żeby nie mogło być lepiej
  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 544
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: JAKI BEZPRZEWODOWY INTERNET DO LAPTOPA?
« Odpowiedź #13 dnia: 12 Sierpnia 2008, 11:46 »
Jeśli można swoje "pięć groszy" w tej kwestii :)
korzystam obecnie z bezprzewodowego netu w Orange(za pomocą modemu) i niestety kicha jak smok . Jeśli juz decydujecie się na Orange to tylko i wyłącznie proponuję zainwestować w lepszy telefon i korzystać z tego telefonu jak z modemu - zasięg i prędkość przesyłu danych zdecydowanie korzystniejsza. Natomiast Orange ma najdroższy ze wszystkich operatorów abonament.
Polecam sprawdzić Play - nowa fajna oferta , niestety nie wszyscy będą mogli z niej korzystać (ograniczony zasięg)
testowałem Play przez kilka dni i powiem szczerze że prędkość łącza faktycznie dochodziła do 1MB/s a jak na "radiówkę" to całkiem przyzwoity wynik. I abonament w rozsądnej cenie. Umowa na dwa lata podobnie jak w Orange
pozdrawiam
 

Offline rajdowka

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 7240
  • Płeć: Kobieta
Odp: JAKI BEZPRZEWODOWY INTERNET DO LAPTOPA?
« Odpowiedź #14 dnia: 12 Sierpnia 2008, 12:28 »
korzystam z iplusa, moj R ma blue connecta.. fakt, ze sluzbowe wiec "najmocniejsze" ... grubo powyzej 1mb/s ....


normalnie pracujemy w domu - dziala szybko, bez awarii..

Offline loona
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 10571
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 25.08.2007r.
Odp: JAKI BEZPRZEWODOWY INTERNET DO LAPTOPA?
« Odpowiedź #15 dnia: 12 Sierpnia 2008, 16:49 »
Mój tato ma w swoim lapku od jakichś dwóch tygodni blueconnect i powiem,że jest super.

 Skype, FORUM :), poczta i wszystko to co do zabicia czasu potrzebne śmiga bez zarzutu. I wszystko to bez kabli, routerów itp, za 50 zł miesięcznie :)

Ja polecam. Z innych nie korzystałam więc nie wiem.

Offline Lea

  • Przyjaciele
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 5537
  • Płeć: Kobieta
  • Nelcia mój kawałek nieba
Odp: JAKI BEZPRZEWODOWY INTERNET DO LAPTOPA?
« Odpowiedź #16 dnia: 12 Sierpnia 2008, 22:07 »
Moja siostra od 2tyg ma neta z Play przez usb..i jest super zadowolona...zestaw początkowy 39zł, a za internet 40zł miesięcznie....
Życie jest jak gra planszowa...czasem ktoś stoi na twoim polu.

Offline Drzewko

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 147
  • Płeć: Kobieta
  • Zatrzymać chwilę!
  • data ślubu: 12 sierpnia dawno temu :-)
Odp: JAKI BEZPRZEWODOWY INTERNET DO LAPTOPA?
« Odpowiedź #17 dnia: 13 Września 2008, 00:11 »
Cytat: loona link=topic=11094. msg663184#msg663184 date=1218552565
Mój tato ma w swoim lapku od jakichś dwóch tygodni blueconnect i powiem,że jest super.


Moja mama ma blueconnect od tygodnia i strony z 15 minut sie otwieraja a ponoć przekażnik jest blisko i powinno być dobrze więc zgłaszamy reklamacje. . . .

Offline .:Anka:.
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 23667
  • Płeć: Kobieta
Odp: JAKI BEZPRZEWODOWY INTERNET DO LAPTOPA?
« Odpowiedź #18 dnia: 13 Września 2008, 00:14 »
ja mam Iplusa i jest ok

Offline Beacia

  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 964
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 19. 07. 2008 r.
Odp: JAKI BEZPRZEWODOWY INTERNET DO LAPTOPA?
« Odpowiedź #19 dnia: 15 Września 2008, 19:01 »
Ja ostatnio dowiadywałam się o  bezprzewodowy internet i najkorzystniejsza wydaje mi się oferta z iplusa. Boję się trochę jak to będzie z zasięgiem. Ale chyba zaryzykujemy... ;D

Offline Lea

  • Przyjaciele
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 5537
  • Płeć: Kobieta
  • Nelcia mój kawałek nieba
Odp: JAKI BEZPRZEWODOWY INTERNET DO LAPTOPA?
« Odpowiedź #20 dnia: 18 Marca 2009, 22:38 »
ja też potrzebuję internet bezprzewodowy, bo na tej mojej wsi nic innego nie mogę mieć...

O Orange słysze,że często się zawiesza szcególnie jeśli ktoś korzysta ze skype czy jakiegoś forum

ale iplus...chyba na to sie zdecyduje :hmmm:
Życie jest jak gra planszowa...czasem ktoś stoi na twoim polu.

Offline ricardo

  • Patrycja
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 26650
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 08.09.2007
Odp: JAKI BEZPRZEWODOWY INTERNET DO LAPTOPA?
« Odpowiedź #21 dnia: 20 Marca 2009, 10:30 »
Lea napisz mi swoją miejscowość to Ci sprawdzę jak mniej więcej wygląda tam zasięg Ery.



Offline loona
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 10571
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 25.08.2007r.
Odp: JAKI BEZPRZEWODOWY INTERNET DO LAPTOPA?
« Odpowiedź #22 dnia: 6 Grudnia 2011, 10:51 »
Odświeżam wątek  ;D

Czy możecie mi powiedzieć jak śmiga bezprzewodowy internet z Play?

Offline asia

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 9607
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 10.09.2005r.
Odp: JAKI BEZPRZEWODOWY INTERNET DO LAPTOPA?
« Odpowiedź #23 dnia: 6 Grudnia 2011, 11:06 »
Ja mam internet w Play i jestem zadowolona  :)

Offline Agnieszka_B

  • Szczęśliwa żona i mama
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 2691
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 26 grudnia 2008
Odp: JAKI BEZPRZEWODOWY INTERNET DO LAPTOPA?
« Odpowiedź #24 dnia: 6 Grudnia 2011, 11:39 »
To zalezy gdzie. W duzych miastach Play moze dziala ok, ale gdzie indziej moze byc gorzej. Zarzekaja sie ze korzystaja z nadajnikow Plusa a to sciema to mielismy Playa i internet dzialal 2 miesiace, potem juz nie, nawet ze wspomagaczami  wzmacniaczami sygnalu. Teraz mamy iPlusa i jest bez zarzutu. warto wziac na probe i zobaczyc bo ja im nie wierze



Offline sezorg
  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 278
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 03.07.2010:)
Odp: JAKI BEZPRZEWODOWY INTERNET DO LAPTOPA?
« Odpowiedź #25 dnia: 6 Grudnia 2011, 15:17 »
Otóż to, w większych miastach działa ok. Ale w mniejszych miejscowościach często jest bardzo słaby sygnał i w ogóle nie można wejść na żadną stronę, nawet z dodatkową anteną wzmacniającą sygnał. Ponad to dosyć często nie było neta z winy play'a, tłumaczyli że jakieś konserwacje robią.. raz nawet 3 tygodnie nie było, przez co zerwaliśmy umowę. Miałam blisko 2 lata- i drugi raz nie wzięłabym. Tylko że to zależy od miejscowości, najlepiej, tak jak pisze Agnieszka, wziąć na próbę...