Autor Wątek: wegetariańskie menu  (Przeczytany 6351 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kmroczko
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 14.06.2008
wegetariańskie menu
« dnia: 6 Kwietnia 2008, 18:04 »
Ponieważ nie znalazłam w żadnym temacie tego problemu, poruszam go ja. Na naszym weselu będą dwie osoby. które są wegetarianami. Dlatego też potrzebujemy dla nich osobnych dan, zwłaszcza ciepłych. Mam prośbę do naszych forumowiczek: czy macie jakieś ciekawe propozycje na dania wegetariańskie do podania na weselu? Mi już kilka pomysłów chodzi po głowie, ale co "dwie głowy to nie jedna". Z góry dziękuję!!! :)

Offline magia
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 45
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 27 VI 2009 r.
Odp: wegetariańskie menu
« Odpowiedź #1 dnia: 7 Kwietnia 2008, 11:09 »
Witaj Kmroczko
Ja proponuje:
- krokiety z kapusta i grzybami
- kotlety sojowe
Nie sa to dania wykwintne ale stosunkowo proste do przygotowania i zapewne kazdy wegetarianin doskonale zna ich smak, wiec nie bedzie sie obawiał, że. . . mięso
Ps Jestem wegeta.   ;)

Offline agu-s

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 7420
  • Płeć: Kobieta
Odp: wegetariańskie menu
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Kwietnia 2008, 10:49 »
może coś ze szpinakiem??

Offline stewe_griffin

  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 381
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 28.09.2007
Odp: wegetariańskie menu
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Kwietnia 2008, 12:49 »
my mieliśmy bardzopodbną sytuację - 3 osoby nie jadły mięska.. kucharza z hotelu, w którym organizowaliśmy wesele zaproponował nam pilaw z ryżu z warzywami, kotleciki sojowe i na pewno jeszcze jakeiś dwa dania, ale nie pamiętam :/.. może zapytaj swojego kucharza albo osobę zajmującą się organizacją wesel w Waszej sali/hotelu o jakieś propozycje - na pewno coś ciekawego podpowiedzą  :)



Offline kania
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Płeć: Kobieta
Odp: wegetariańskie menu
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Kwietnia 2008, 01:04 »
Jeżeli chodzi o obiad, to najabrdziej odpowiednie i eleganckie będzie danie z rybą.  Może to być filet (usmażony czy upieczony na różne sposoby) z frytkami i zestawek surówek.  Co do innych ciepłych dań, to jeżeli macie w menu szaszłyki, to szef kuchni, na pewno upiecze także ich wegetariański odpowiednik składający się np.  z cebuli, papryki, cukini, czy inncych sezonowych warzyw.  Jeżeli chodzi o barszcz i paszteciki, to można je upiec np.  z kapustą i grzybami i koniecznie zadbać o to, aby zupy czy nawet sam barszcz nie byly ugotowane na mięsie dla tej pary.  Myślę, że szef nie powinien robić problemu  :)

Offline kmroczko
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 14.06.2008
Odp: wegetariańskie menu
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Kwietnia 2008, 20:20 »
wielkie dzieki dziewczyny!!! pomysl z szaszlykami jest fajny. co do ryb, to niestety jedna z tych osob dodatkowo ryb nie rusza :(. taki traf. niestety moja mama uswiadomila mi ostatnio, ze dla dwoch osob, to kucharz sobie nie bedzie robil dodatkowej roboty. co innego jakby to bylo 15 osob. juz sama nie wiem, a jak myslicie, moze w jakiejs restauracji wegetarianskiej zamowic kilka takich dan??
z kucharzem na pewno porozmawiamy, zobaczymy jak on sie na to zapatruje. a juz znalazlam nawet przepis na wegetarianskie flaczki  :).

Offline uleule

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 28.06.2008
Odp: wegetariańskie menu
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Kwietnia 2008, 00:04 »
Fajnie a nawet super ze poruszylas taki temat.
Ja i moj narzeczony jestesmy wegetarianami, nie jemy rowniez ryb.
Kotlety sojowe-smieszne, bo ja jestem 10lat wegeterianka, a jadlam je zaledwie kilka razy.
Nie musicie specjalnie przygotowywac calego innego menu, wystarczy jak zamiast zwyklego rosolu podacie bulion warzywny, a  kotlety zastapcie salatkami czy sorowkami. 
MY wegetarianie jemy wszystko to co i wy, oprucz miesa, wiec nie robcie z nas jakis dziwolagow.   A jak nawet podacie normalne dania z miesem, to juz wegetarianie poradza sobie z tym, i znajda cos co jest bez miesa.

Offline aga8207

  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 253
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 06.06. 2009 Catamaran :)
Odp: wegetariańskie menu
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Maja 2008, 14:49 »
Doładnie popieram poprzedniczkę. Choć nie jestem wegetarianką to myślę że jeśli tylko jedzienie jest na weselu wystarczająco urozmaicone to każdy znajdzie cos dla siebie i nie robiłabym cyrku ze specjalnymi osobnymi daniami