Autor Wątek: suknie ślubne - szycie  (Przeczytany 18594 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 508

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 60
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 7.08.2010
suknie ślubne - szycie
« dnia: 6 Czerwca 2009, 15:13 »
Witam serdecznie
Zastanawiam sie czy taniej jest uszyc, wypożyczyc czy kupić suknie? Może znacie dobrą i niedrogą krawcową? Jest duzo sukni w internecie gdzie szyja suknie za 999zl ale nie ma mozliwosci przymierzyc bo sa szyte za granicą i niestety materiały wczesniej tez nie mozna zobaczyc dotknąć dlatego boje sie zaryzykowac. Doradźcie coś. Mam jeszcze duzo czasu ale pomalu mozna sie obeznac jak stoja ceny i co i gdzie.
Pozdrawiam serdecznie
Wszytskie opinie mile widziane :) :) :)


Offline krzysia
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 5.12.2009
Odp: suknie ślubne - szycie
« Odpowiedź #1 dnia: 9 Czerwca 2009, 14:42 »
Wczoraj byłam jeszcze raz w Galerii Kwiat Lotosu w Mysłowicach.   Zdecydowałam, żę tam uszyję suknię.  Cena 1450 zł.  Widziałam jakość szycia i jestem przekonana, że będę zadowolona! Pani, która jest chyba projektantką mody doradziła mi świetny wzór pod moją figurę! Myślałam o wypożyczeniu sukni, ale w sumie jak to policzyłam to: 600-700 zł wypożyczenie, około 100 zł czyszczenie, nie daj boże się coś zniszczy przy tańcach to naprawa niech kosztuje 200 zł.  Całość wychodzi około 1 000 zł i pozostają tylko zdjęcia.  A tu mam 450 zł więcej i suknia zostaje na pamiątkę i nie jest mi żal, bo przecież to tylko 450 złwięcej niż z wypożyczalni.  Jestem szczęśliwa że mam już wybór sukienki za sobą.  BUZIAKI!!!

Offline juliaborejko

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 18 lipca 2009
Odp: suknie ślubne - szycie
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Czerwca 2009, 10:57 »
Hej! Ja szyję suknię u krawcowej w Sosnowcu. Ona zajmuje się szyciem wyłącznie sukni ślubnych. Jeszcze nie jest gotowa, ale niedługo będzie - przynajmniej mam nadzieję ;) Jeżeli chcesz namiary, to daj znać. Pozdrawiam!

Offline 508

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 60
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 7.08.2010
Odp: suknie ślubne - szycie
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Czerwca 2009, 17:53 »
dzieki za info, Pewnie poprosze dane tej krawcowej  juliaborejko :)
Napisz mi prosze jakies szcegoły tj. ile cie bedzie kosztowala suknie? Czy sama wybieralas model i material sna suknie itp.
Pozdrawiam :) - Jak myślicie kiedy najlepiej wziaść sie za szycie? Nasz ślub jest w sierpniu 2010.


Offline krzysia
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 5.12.2009
Odp: suknie ślubne - szycie
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Czerwca 2009, 09:08 »
Dobre pytania! Ile ta suknia kosztowała i czy wybierałaś materiał i koronki? No i najważniejsze czy jesteś zadowolona, bo ja nie mam zaufania do krawcowych.  Jadę w przyszłym tygodniu dać zaliczkę za moją suknię.  Jestem przekonana, że 1450 zł to super cena i co do jakości też jestem przekonana (widziałam ich prace).  Ale zawsze im więcej informacji tym lepiej.
 Suknię zamawia się maksymalnie pół roku wcześniej a minimalnie 3 miesiące.  Także masz jeszcze trochę czasu.  Pojedź zobacz i daj sobie czas na decyzję.  Ja tak zrobiłam.  Wszędzie byłam po dwa razy, to znaczy wszędzie tam, gdzie myślałam poważnie nad kupnem sukienki.  Widziałam kilka razy przymiarki i na tej podstawie mogę śmiało powiedzieć nabrałam zaufania do Kwiatu Lotosu.   Jak uszyję to polecę lub nie.  Na pierwszy i drugi rzut oka jest fajnie.

Buziaki.

Offline Sibi
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 15.08.2009
Odp: suknie ślubne - szycie
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Czerwca 2009, 13:22 »
Witam
Ja szyję suknie w sosnowcu w pracowni sukien slubnych za 800 zł do tego jest welon i bolerko.  Jeśli jest na tyle czasu to mozesz sama zaprojektować suknie bądż przynieść dowolne zdjęcia.  W samej pracowni są wystawione suknie ( ja osobiście wybrałam jedną z tamtych) są równie piekne jak te po 2 czy 3 tys!!
Terminy są odległe to fakt, ale mnie się udało na początku czerwca zamówić suknie na sierpień więc polecam!!
Jęśli jest ktoś zainteresowany wyślę namiary
Pozdrawiam
Najszczęśliwsza na świecie :)


Offline 508

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 60
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 7.08.2010
Odp: suknie ślubne - szycie
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Czerwca 2009, 16:53 »
Byłam oglądnąć w Sosnowcu i podobaly mi sie suknie, w szczególności jedna, którą nawet przymierzylam, Panie były miłe i nie przeszkadzało im to ze slub za ponad rok. Mimo ceny 800zl nie miala bym obaw, bo sknienki naprawde solidnie wykonane.
Byalm tez u krawcowej w Rudzie Śląskiej i tam zalazlam piękną suknie :) Tak mi sie spodobala ze bym ją juz kupila hehe, naprawde super i tez wszytsko uszyje ta Pani tylko, że drozsze są niz te w Sosnowcu. Wybiorę sie tez do Kwiat Lotosu w Mysłowicach. Jak polecacie to obejrzę z checia, chociaz jest jezcze czas.


Offline epata

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 152
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 03.07.2010
Odp: suknie ślubne - szycie
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Czerwca 2009, 23:18 »
Witam forumi :)
bardzo prosze o podanie mi na priva namiarow na ta krawcowa z sosnowca oraz na ta pracownie. aczy kwiat lotsu ma jaks strone www?  (przepraszam za literowki ale nie mam polskiej klawiatury)
pozdrawiam

Offline mamba_m
  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 209
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 18.09.2010r.
Odp: suknie ślubne - szycie
« Odpowiedź #8 dnia: 15 Czerwca 2009, 10:45 »
krzysia...czy ty oby nie robisz kryptoreklamy??? 3 wiadomości i wszystkie nt. kwiatu lotosu... ::)

Offline juliaborejko

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 18 lipca 2009
Odp: suknie ślubne - szycie
« Odpowiedź #9 dnia: 15 Czerwca 2009, 19:01 »
no właśnie... a kwiat lotosu dopiero co otworzyli może z dwa tygodnie temu :-\

Offline Sibi
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 15.08.2009
Odp: suknie ślubne - szycie
« Odpowiedź #10 dnia: 15 Czerwca 2009, 19:12 »
a czy ten Kwiat Lotosu ma jakąś str www?
Najszczęśliwsza na świecie :)


Offline żania
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 64
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 24.01.2009
Odp: suknie ślubne - szycie
« Odpowiedź #11 dnia: 16 Czerwca 2009, 08:11 »
Cześć dziewczyny;)Ja ma pewne obawy co do szycia sukni u krawcowej,wiecie jak to jest szyc cos  co widzi sie tylko w katalogu,trzeba przymierzyc,dobrze się czuć a w katalogach  wszystko wygląda idealnie bo modelki stoją nieruchomo.Jak chodziłam i słyszałam po salonach ze możemy uszyc wszystko to wychodziłam ,nie praktykuje tego typu zakupów.A co do kwiatu lotosu to wiecie bała bym sie nowy salon,nie wiadomo jak wywiązują sie z terminów i jak szyją.jesli nie macie za duzo czasu na wybór sukni to może lepiej zdecydować sie na zakup w sprawdzonym miejscu.pozdrawiam

Offline ajka85

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 634
  • Płeć: Kobieta
  • Miłość, miłości jakże pięne bramy
  • data ślubu: 21.08.2010
Odp: suknie ślubne - szycie
« Odpowiedź #12 dnia: 16 Czerwca 2009, 10:34 »
ale przeciez kwiat lotosu jest otwarty chyba od 2 lat jakos w myslowicach, no chyba, ze sie przeniesli, kiedys mieli strone www, teraz nie wiem sprawdz w google.

Offline nPaula
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Płeć: Kobieta
Odp: suknie ślubne - szycie
« Odpowiedź #13 dnia: 26 Października 2009, 13:39 »
Witam.
Jestem właścicielką galerii mody w Mysłowicach, o której mowa w tym temacie.  Nie chcę robić kryptoreklamy i podszywać się pod klientki, piszę więc w swoim imieniu.
Chcę sprostować kilka informacji, które tu się pojawiły:
- posiadamy stronę www, ale aby nie naruszyć regulaminu forum, nie mogę jej podać.  Proszę wpisać w wyszukiwarkę.
- nie istniejemy na rynku od 2tygodni:-), ale od około 3 lat.  Przez ponad dwa lata byliśmy na Wesołej, a 1 czerwca tego roku przenieślismy się do nowej siedziby.
Ocenę jakości naszych usług pozostawiam klientkom:-)
Pozdrawiam,
Paulina.

PS: Proszę poczytajcie uważnie w internecie na temat sukni za 800zł.  Szanuję każdą konkurencję na rynku, ale przede wszystkim szanuję klientki.

Offline żania
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 64
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 24.01.2009
Odp: suknie ślubne - szycie
« Odpowiedź #14 dnia: 28 Października 2009, 10:53 »
Witam.Byłam na stronie tego salonu ale chyba dawno nei robili aktualizacji bo fasaony sykien troche z poprzednich kolekcji,niekoniecznie zrobiły wrażenie.....ale o gustach nie dyskutujemy.pozdrawiam

Offline 508

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 60
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 7.08.2010
Odp: suknie ślubne - szycie
« Odpowiedź #15 dnia: 27 Grudnia 2009, 11:59 »
Widzę, że nie ma za dużo wyboru bo Sosnowiec - Maja, Kwiat Lotosu - Mysłowice oraz Ruda śląska gdzie sama byłam. Sukienke juz wybrałam ale nie mam pojecia gdzie ją uszyć. Chcialabym sama wybrać materiał, żebym potem nie była rozczarowana. Może ktoś jeszcze coś POLECI!! Czekam na Targi 14 lutego w spodku, może tam sie ktoś będzie reklamował  ???
pozdrawiam  :D


Offline elemelka

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 12356
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 24.07.2010
Odp: suknie ślubne - szycie
« Odpowiedź #16 dnia: 29 Grudnia 2009, 21:06 »
poszukaj jeszcze tu na forum namiarów na krawcowe z Imielina, ja jak nie znajdę sukienki, to będę tam się dowiadywała, ale widziałam jedną suknię i była jak z salonu:)


Offline estyma
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 25.06.2011
Odp: suknie ślubne - szycie
« Odpowiedź #17 dnia: 30 Grudnia 2009, 14:09 »
hej dziewczyny ja tez w sprawie namiarow na jakas dobra krawcowa.  Chce zeby sukienka byla zlozona z kilku roznych dlatego zalezy mi na naprawde dobrej i kompetentnej osobie.  Jesli macie jakies nmamiary bede bardzo wdzieczna :)

Offline CuKiErEk:)

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Płeć: Kobieta
Odp: suknie ślubne - szycie
« Odpowiedź #18 dnia: 30 Grudnia 2009, 14:36 »
hej, ja mam namiary na krawcową z Łazisk Górnych, którą przetestowałam na własnej skórze i mogę z czystym sumieniem polecić. Jak ktoś chce namiar to piszcie ;)

Offline martynikka

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 55
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 21.08.2010
Odp: suknie ślubne - szycie
« Odpowiedź #19 dnia: 1 Stycznia 2010, 21:47 »
:) Chodząc za własną suknią, trafiłam przypadkiem do salonu Linda w Katowicach nie podajemy adresów! który okazał się być raczej pracownią krawiecką niż salonem. Muszę przynać, że nie sprawia jakiegoś oszałamiającego wrażenia, ale... już po kilku minutach rozmowy i paru przymiarkach Panie, które tam pracują robią naprawdę imponujące wrażenie. Świetnie rozumieją potrzeby klientek, naprawdę znają się na rzeczy, pakazywały mi swoje suknie i byłam pod wrażeniem. Nie zdecydawałam się na skorzystanie z ich usług, bo wolałam kupić gotową suknię. Ale myślę, że warto wziąść ten salon pod uwagę podczas poszukiwań:)
« Ostatnia zmiana: 12 Stycznia 2010, 20:39 wysłana przez rybkawiedenka »

Offline mjg
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Płeć: Kobieta
Odp: suknie ślubne - szycie
« Odpowiedź #20 dnia: 7 Stycznia 2010, 12:08 »
Ja ze swojego doświadczenia mogę polecić salon "Pati" nie podajemy adresów! w Katowicach.  Szyłam tam swoja suknię i nie mam żadnych zastrzeżeń - pani pięknie zrealizowała mój pomysł nie narzucając niczego, zle jednocześnie dobrze radząc, no i zdecydowanie cena nie była dobijająca (jak na tamten czas  :))
« Ostatnia zmiana: 12 Stycznia 2010, 20:41 wysłana przez rybkawiedenka »

Offline ineeze

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 601
  • Płeć: Kobieta
  • Miłość cierpliwa jest, łaskawa jest....
  • data ślubu: 2o.o6.2oo9[
Odp: suknie ślubne - szycie
« Odpowiedź #21 dnia: 8 Stycznia 2010, 14:02 »
Z doświadczenia mogę powiedzieć, że suknia ślubna musi leżeć na nas jak druga skóra. Musi być dla nas samych piękna byśmy czuły się jak księżniczki Tego Dnia. Osobiście przed swoim ślubem przymierzałam  -ścia, - ści sukien ślubnych i znalazła się ta jedna dla mnie. Nie odważyłabym się sukni szyć. Po doświadczeniach z krawcową (nie związanych ze ślubem), napiszę jedno- dziewczyny rzadko kiedy model końcowy pokrywa się z oczekiwaniami, a to może spowodować rozczarowanie. Dlatego sugeruję się zastanowić nad kwestią szycia z własnego pomysłu u krawcowej a wyborem gotowego modelu, który można wcześniej przymierzyć.

Offline epata

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 152
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 03.07.2010
Odp: suknie ślubne - szycie
« Odpowiedź #22 dnia: 9 Stycznia 2010, 22:02 »
dziewczyny a możecie coś powiedzieć na temat salonu sukni w sosnowcu na 3-go maja, na przeciwko szpitala. znalazłam tam super sukienke, cenowo też całkiem przyzwoicie ale nic nie słyszałam na temat tego salonu. pomocy...

Offline 508

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 60
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 7.08.2010
Odp: suknie ślubne - szycie
« Odpowiedź #23 dnia: 10 Stycznia 2010, 16:40 »
witam,
Znalazlam salon w katowicach nie podajemy adresów!. Suknie swietne, cenowo tak sobie, mozna znalzesc cos dla siebie. Czy cos slyszalyscie o tym salonie - chyba nazywa sie Linda Salon Sukien Ślubnych Krystyna Pasternak. Prosze napisze cos na ich temat.
« Ostatnia zmiana: 12 Stycznia 2010, 20:43 wysłana przez rybkawiedenka »


Offline żania
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 64
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 24.01.2009
Odp: suknie ślubne - szycie
« Odpowiedź #24 dnia: 12 Stycznia 2010, 18:27 »
WITAM ,Ja osobiscie nie szylam na 3go Maja w Sosnowcu ale kolezanki tam kupowały suknie i byly zadowolone,wiec polecam widząc efekt końcowy.pozdrawiam

Offline sssss678
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: suknie ślubne - szycie
« Odpowiedź #25 dnia: 12 Stycznia 2010, 19:05 »
Wielka prośba do "508" prześlij mi proszę namiary na krawcową w Rudzie Śląskiej please. . .

Offline juliaborejko

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 18 lipca 2009
Odp: suknie ślubne - szycie
« Odpowiedź #26 dnia: 24 Lutego 2010, 15:23 »
No i znowu to samo... :( Pierwszy post na tym forum i o razu poleca salon sukien :( Dziwnym trafem ten sam co w poprzednich wypowiedziach

Offline ajka85

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 634
  • Płeć: Kobieta
  • Miłość, miłości jakże pięne bramy
  • data ślubu: 21.08.2010
Odp: suknie ślubne - szycie
« Odpowiedź #27 dnia: 24 Lutego 2010, 17:52 »
moze trzeba tej Pani wustawic rachunek za reklame..??

Offline promyk85
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 28/08/2010
Odp: suknie ślubne - szycie
« Odpowiedź #28 dnia: 25 Lutego 2010, 17:48 »
Witam :) niedawno odzwiedziłam pracownie krawiecka salonu L. . .  w katowicach i naprawde byłam pod wrazenie  zachwyciły mnie suknie :D nie wiedziałam z czego wybierac  ;) panie bardzo miłe znajace sie na  narzeczy umiejace doradzic i dobrac odpowiednia sukienke :) wiec zdecydowałam sie by tam zakupic suknie w maju mam przymiarke i mysle ze napewno sie nie rozczaruje i cenowo tez całkiem niezle :) co do sukien slubnych po 900 zł z sosnowca osobiscie odradzam kolezanka zamówiła sukienke dostała tydzien przed weselem i czarna rozpacz niestety koszmar sukienka nie taka jak miała byc zle obrobiona i te dodatki które wygladały tragicznie. . .  pozdrawiam :)

Offline ajka85

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 634
  • Płeć: Kobieta
  • Miłość, miłości jakże pięne bramy
  • data ślubu: 21.08.2010
Odp: suknie ślubne - szycie
« Odpowiedź #29 dnia: 25 Lutego 2010, 20:23 »
a ja tez bylam w salonie L i raz, ze nic mnie tam nie zachwycilo, a dwa ze panie wtedy plotkowaly sobie i na moje pytania odpowiadaly z wielka niechecia...