Autor Wątek: kwiaciarnie sosnowiec i okolice  (Przeczytany 7164 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline madzialenak
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
kwiaciarnie sosnowiec i okolice
« dnia: 22 Czerwca 2008, 15:25 »
Dziewczyny gdzie w Sosnowcu lub okolicach można znaleźć dobrą kwiaciarnię gdzie zrobią mi piękny bukiet ślubny z cantadeskich taki prosty tylko przewiązany wstążką, butonierkę, kwiaty do włosów  i nie zedrą z nas?Orientujecie się ile kosztuje taki bukiecik? Któraś z was zamawiała taki? Za odp  z góry dziękuję;)

Offline madziaq
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 19 lipca 2008r
Odp: kwiaciarnie sosnowiec i okolice
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Czerwca 2008, 10:38 »
Ja zamawiałam z tej kwiaciarni pod dworcem, fajne kobietki, mówią jak jest i nie owijają wełny w bawełnę. . . spory bukiet (tzn nie taka mała kuleczka tylko taki poręczny ale nie maleńki) z zielonych storczyków z bialymi różami i innymi dodatkami kremowymi plus butonierka dla młodego 100zł także nie jest drogo a kwiaty będa przywiezione dla mnie w sobotę prosto z giełdy, byłam w Mysłowicach (jak się jedzie od Sosnowca po prawej kościól po lewej ksiaciarnia) zaśpiewali mi "250zł z naciskiem na 300zł" ogólnie nie można było sie dogadac bo znając ich ceny sporo zawyżyła słyszac bukiet ślubny - jak okresliła to inna kwiaciarka, w Sosnowcu byłam też w tej na wprost multikina (z zielonymi żabkami na oknie pluszowymi) tam 200zł mi powiedziano więc zdecydowałam się na ta pod dworcem, patrzac na to, że mój brat zawsze tam zamawia i zawsze jest zadowolony bo bukiety wyglądają duuuużo drożej niż w rzeczywistości on za nie płaci :) - czy dobrze wybrałam zobaczymy 19 lipca :P
Ale każdy ma własne zdanie także pozostawiam to do przemyslenia

Offline edimma

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 124
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 13.09.2008
Odp: kwiaciarnie sosnowiec i okolice
« Odpowiedź #2 dnia: 3 Lipca 2008, 15:05 »
Witajcie,
ja tez będę najprawdopodobniej bukiet z candedesek, ale z dodatkiem jakichś innych kwiatków, ciemniejszych, dla kontrastu, zobacze jeszcze jakich. Szczerze powiem, ze znajoma tez zamawia czesto bukiety w tej kwiaciarni pod dworcem i jest zadowolona, ale ja zdecydowałam się na taką babeczkę, która ma stoisko na targu, na dekerta, na tym pierwszym po lewej stronie idąc od modrzejowskiej, zamawiam u niej bukiety od kilku lat i robi bardzo ładne, za niewielkie pieniądze. Naprawdę, starsza kobietka, ale naprawde ma zdolnosci, ostatnio jak zamawiałam u niej bukiet to spytałam o ślubne, mówi ze nie robi dużo, ale robi. pewnie ludzie nie maja zaufania do starszej osoby , tym bardziej na targu, ale ja wychodze z przekonania, ze jeśli ktoś robi ładne bukiety imieninowe , itp , to iine też musi umieć robić. Pytałam o cene, to powiedziała ze taki ładny bukiecik to juz za 70 zł mozna zrobić

Offline madzialenak
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: kwiaciarnie sosnowiec i okolice
« Odpowiedź #3 dnia: 5 Lipca 2008, 19:02 »
A pod dworcem jest tylko 1 kwiaciarnia prawda? Pytam żeby się upewnić ze wiem o której mowa;) Jeśli tak to w poniedziałek tam podejde i się zapytam o cenę;)

Offline edimma

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 124
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 13.09.2008
Odp: kwiaciarnie sosnowiec i okolice
« Odpowiedź #4 dnia: 7 Lipca 2008, 11:15 »
Pod dworcem były dwie kwiaciarnie, taka mała na wprost kiosku ( z okrągłym okienkiem) :) i druga - sporo większa, za szkłem, jak te wszystkie butiki. Ale z tego co wiem, to ta większa niedawno została zlikwidowana, o ile dobrze widziałam, a ta druga wciąż jest . Moja znajoma zawsze zamawiała w tej małej

Offline madziaq
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 19 lipca 2008r
Odp: kwiaciarnie sosnowiec i okolice
« Odpowiedź #5 dnia: 8 Lipca 2008, 10:59 »
Mi się wydaje że były 3 kwiaciarnie pod dworcem (ale moge się mylić) ta w której ja zamawiałam kwaty jest po prawej stronie (jesli idzie sie od kas biletowych i peronów) i to nie jest ta malutka z okrągłym oknem tylko ta większa z całymi przeszklonymi oknami zaraz przed cukiernia :) - po slubie będę mogła więcej powiedziec..ale objeździłam wszystkie kwiaciarnie i oni mieli w miare tanio i bezproblemowo z nimi się dogadałam...(niektóre kwiaciarnie próbują wywrzeć nacisk na pannie młodej i urzeczywistnić swoją wizję bukietu slubnego co nie zawsze idzie w parze z wizją panny młodej) ja dałam zdjęcia bukietów..nazwy kwiatów ( by być pewną, ze będe miała z dokładnie tych co chce) a Panie bardzo chetnie je zatzrymały, przypięły do zamówienia i zanotowały moje uwagi :) dodatkowo moge wczesniej przyjechac i ewentualnie gdybym sobie cos jeszcze obmysliła chetnie poprawią :)

Pozdrawiam
magda

Offline Rokko30
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Płeć: Mężczyzna
  • data ślubu: 25.04.2009
Odp: kwiaciarnie sosnowiec i okolice
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Marca 2009, 11:04 »
A może ktoś zna fajną kwiaciarnie w Dąbrowie Górniczej, gdzie robią w miare tanie i ładne bukiety??

Offline esselitka
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 29
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 11.07.2009
Odp: kwiaciarnie sosnowiec i okolice
« Odpowiedź #7 dnia: 17 Marca 2009, 17:44 »
a co sądzicie o kwiaciarni bardzo niepozornej koło szpitala 1 w sosnowcu,budka niepozorna,ale podobno bukiety robią babeczki b. ładne,mnie osobiście interesuje cantadeska z różami i jakimiś zielonymi trawkami;) w kształcie odwróconej łezki i taki nie mały...babka mi powiedziała około 250- 270 zł do 300 w zależności po ile kwiatki będą latem....hmmm...mnie się wydaje to trochę za dużo....???

Offline MagdaMa

  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 597
  • Płeć: Kobieta
Odp: kwiaciarnie sosnowiec i okolice
« Odpowiedź #8 dnia: 18 Marca 2009, 16:41 »
o matko - jakie ceny;
jeśli moja bukieciarka się zgodzi to podam wam jej namiary - robi dziewczyna w domku bukiety, z katalogu; takie jakie się chce;
i to za rozsądną cenę :-)
ja się jej spytam....bo te ceny są przerażające  :o 300zł za bukiet?! ja rozumiem to tylko wtedy, jeśli kwiaty kosztują 250zł; bo inaczej to przesada;

a zauważyłyście taką tendencję, że jak się mówi magiczne słowo "ślub,ślubny..." to cena wzrasta 2/3krotnie? masakra jakaś...

Offline margolka

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3579
  • Płeć: Kobieta
Odp: kwiaciarnie sosnowiec i okolice
« Odpowiedź #9 dnia: 14 Maja 2009, 10:30 »
Czy może mi ktoś polecić jakąś kwiaciarnię w Dąbrowie - oprócz bukietów chcę też zamówić kwiaty na samochód  :)


Offline anulkak1982

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 70
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 09.05.2009
Odp: kwiaciarnie sosnowiec i okolice
« Odpowiedź #10 dnia: 16 Maja 2009, 00:15 »
Zamawiałam bukiecik pod dworcem właśnie w tej malutkiej kwiaciarni z okrągłym oknem. Miałam bukiet z ecru storczyków i jasno różowymi różyczkami małymi i takimi zielonymi kulkami ( nie pamiętam nazwy:) )w każdym razie upatrzyłam sobie taki na necie i pani bez problemu zgodziła się zrobić wyszedł śliczny zapłaciłam 160 w tym kwiatek do włosów i dla PM :) Wcześniej byłam w kwiaciarni na Małachowskiego to tam znów mi powiedziano że nie dają gwarancji że będzie ecru storczyk że może być np zielony (do włosów?!) i do 200zł a pod dworcem bez problemu zrobili i byłam bardzo zadowolona:)

Offline elka

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 140
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 23.08.2008
Odp: kwiaciarnie sosnowiec i okolice
« Odpowiedź #11 dnia: 18 Maja 2009, 18:50 »
Hej. Ja swój bukiet ślubny miałam zamawiany w kwiaciarni na Piłsudskiego (obok pizzeri Raj). Babeczka na prawdę zna się na rzeczy. Miałam prosty, skromny bukiet z 7 cantadesec, z trawkami, przewiązany wstążeczką w kolorze ecru - cena wraz z butonierką to 150 pl (w ubiegłym roku w sierpniu). Zamawialiśmy u niej również kwiaty na samochodu, oraz kosze kwiatów dla rodziców. Polecam

Offline mikoala

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3534
Odp: kwiaciarnie sosnowiec i okolice
« Odpowiedź #12 dnia: 25 Czerwca 2009, 12:34 »
Nie chce zakładać nowego wątku, a więc szukam kwiaciarni w katowicach!

Offline Siasia

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 206
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 26.12.2009
Odp: kwiaciarnie sosnowiec i okolice
« Odpowiedź #13 dnia: 26 Czerwca 2009, 12:32 »
A czy mógłby mi ktoś polecić kwiaciarnie w okolicach Sosnowca- Zagórza...??  ???

Offline myszkasc

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3074
  • Płeć: Kobieta
  • Moje niebo na ziemi...
Odp: kwiaciarnie sosnowiec i okolice
« Odpowiedź #14 dnia: 26 Czerwca 2009, 13:33 »
Siasia ja miałam negatywną opinie o "Łąkach", ale mojej przyjaciółki mama siedzi w tej branży i powiedziała, że co jak co, ale w sprawie bukietów ślubnych mają rewelacyjną opinię, nawet w branży :)


Offline Siasia

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 206
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 26.12.2009
Odp: kwiaciarnie sosnowiec i okolice
« Odpowiedź #15 dnia: 1 Lipca 2009, 09:56 »
dziękuje a właśnie myślałam o tej kwiaciarni...

Offline Siasia

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 206
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 26.12.2009
Odp: kwiaciarnie sosnowiec i okolice
« Odpowiedź #16 dnia: 10 Lipca 2009, 07:11 »
no latem pewnie tak, ale zauważ jaką mam datę ślubu... :)

Offline Siasia

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 206
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 26.12.2009
Odp: kwiaciarnie sosnowiec i okolice
« Odpowiedź #17 dnia: 13 Lipca 2009, 12:57 »
Nie chodzi o to że kwiatów tu nie dostane, ale o to żeby mi ich nie zamroziło, muszą być te z sezonu zimowego. A nasze auto to: Alfa Romeo 166...  :D

Offline juliaborejko

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 18 lipca 2009
Odp: kwiaciarnie sosnowiec i okolice
« Odpowiedź #18 dnia: 14 Lipca 2009, 23:31 »
Zdecydowanie nie polecam tej "większej" kwiaciarni pod dworcem w Sosnowcu (polecanej wcześniej w tym wątku). Właśnie z niej wróciłam. Ślub biorę za 4 dni. Umówiłam się z panią w kwiaciarni około 2 tygodnie temu, że przyjdę zamówić bukiet w tygodniu przed ślubem. Powiedziałam pani jaki chcę typ bukietu, wiszący, kolorowy, nie za ciężki. Z pokazanych mi katalogów wybrałam, które bukiety są mniej więcej podobne do tego, który mi się podoba. Pani podała cenę 120-150zł w zależności od rodzaju kwiatków, co zdecydowało o wybraniu przeze mnie tej kwiaciarni (+ to, że była polecana w tym wątku). Zadzwoniłam w zeszłym tygodniu uzgodnić dokładny termin (jestem z Mysłowic i dojazd mi chwilkę zajmuje). Jak się okazało rozmawiałam przez telefon z kimś innym i ta pani nawet o tym nie wiedziała. No ale to był dopiero początek kłopotów. Pani była zdecydowanie nieuprzejma, na każdą naszą (moją i mamy) propozycję odpowiadała niegrzecznie, wszystko było źle, kwiatki nie takie, kształt nie taki, kolory nie takie. Nie można się było z panią dogadać. W końcu jak już prawie uzgodniłyśmy wygląd bukietu, pani podała z wielką łaską cenę bukietu 250zł. Podziękowałyśmy więc i wyszłyśmy, trochę zestresowane, bo nie byłam pewna czy da się zamówić gdzieś bukiet w środę na sobotę. Na szczęście przypomniało mi się, że ktoś pisał o pani ze straganu. Nie wiem czy to była ta sama, ale zamówiłam taki bukiet jak chciałam za ok 75zł. Pani była bardzo miła, cierpliwa i tylko dzięki niej mój post nie jest jednym wielkim krzykiem. Ciekawe swoją drogą czy ta kwiaciarka spod dworca ma taką taktykę - podaje niską cenę, umawia się na kilka dni przed ślubem, tak żeby już było ciężko coś innego znaleźć, po czym podaje z wielką łaską cenę 2 razy większą.

Offline Siasia

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 206
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 26.12.2009
Odp: kwiaciarnie sosnowiec i okolice
« Odpowiedź #19 dnia: 15 Lipca 2009, 11:52 »
klementyna a skąd jesteś, i jak można zdobyć Twoje katalogi, zdjęcia... ??
Jeśli możesz bardzo bym prosiła o zdjęcia na pocztę (adres wyśle na priv), konkretnie chodzi o bukiety dla mnie i dla starszej druhny, butonierki i przystrojenie auta.
do ślubu autko już mamy, a adres poczty wysłałam Ci na priv